جدیدترین | آخرین اخبار از کودتا در ترکیه امروز شنبه 26 تیر 95

جدیدترین | آخرین اخبار از کودتا در ترکیه امروز شنبه 26 تیر 95/خبر های جدید ترکیه 26 تیر 95/طیب اردوغان 26 تیر 95/جدیدترین اخبار ترکیه شنبه 26 تیر 95

 

جدیدترین | آخرین اخبار از کودتا در ترکیه امروز شنبه 26 تیر 95

 

 

آخرین اخبار کودتا در ترکیه که از دیشب ۲۵ تیر ۹۵ در استانبول ترکیه شروع شده است را تا به امروز شنبه ۲۶ تیر ۹۵ جزییات کودتای ترکیه را در سایت تفریحی یک نایس برای شما همراه با عکس آورده ایم.

به نقل از خبرگزاری رویترز، شاهدان از پرواز جنگنده ها و بالگردها بر فراز آسمان آنکارا پایتخت ترکیه خبر دادند. شبکه خبری «آی‌ ۲۴» از استقرار گسترده نیروهای نظامی در آنکارا و استانبول خبر داده است. همه پروازها از فرودگاه آتاتورک کنسل شد.

تحولات لحظه به لحظه صبح روز کودتا را در این قسمت مشاهده کنید:

۹:۵۴ شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه لحظاتی پیش در خبری فوری از شنیده شدن صدای تیراندازی در داخل مقر سپاه دوم نیروی زمینی ارتش ترکیه در استان مالاطیه در جنوب این کشور خبر داد.

۹:۵۲ شبکه تلویزیونی المیادین، لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: یک مقام ترکیه ای اعلام کرد نیروهای طرفدار دولت سرانجام توانستند کنترل ساختمان ریاست ستاد ارتش این کشور در آنکارا را در دست بگیرند.

۹:۴۹ شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، تصاویری را از بقایای چند دستگاه خودروی منهدم شده در خیابان های آنکارا پایتخت ترکیه پخش کرد.

۹:۴۸ شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: هنوز از سرنوشت رئیس ستاد ارتش، فرمانده نیروی زمینی و فرمانده نیروی هوایی ارتش ترکیه اطلاعی در دست نیست.

۹:۴۴ شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، این افراد در ناآرامی ها، انفجارها و تیراندازی های شب گذشته ۱۵۰ نفر مجروح شدند.

۹:۴۳ منابع خبری ترکیه از بازداشت صدها نفر از نظامیان و برکناری ده ها تن از افسران بلندپایه ارتش این کشور خبر می دهند.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه ملیت چاپ ترکیه ، ۷۵۴ نفر از پرسنل ارتش ترکیه بازداشت شده اند. همچنین ۵ ژنرال و ۲۹ سرهنگ نیز از سمت هایشان در ارتش ترکیه برکنار شدند.

بر اساس آخرین خبرها ژنرال اکرم چاغلار، فرمانده عملیات سپاه سوم ارتش ترکیه، در ارزنجان ( در شرق این کشور ) و ژنرال حسن پولاد، فرمانده تیپ ۳۹ مکانیزه، نیز بازداشت شده اند.

 

 

۹:۴۲ شبکه تلویزیونی الحدث لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: درگیریهای شدید در شهر آنکارا پایتخت ترکیه بین نیروهای طرفدار کودتا و نیروهای طرفدار دولت این کشور همچنان ادامه دارد.

۹:۴۱ شبکه تلویزیونی الحدث لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: خبرگزاری آناتولی ترکیه تایید کرد ساختمان وزارت دفاع و ستاد مشترک ارتش این کشور در آنکارا همچنان در کنترل عاملان کودتاست.

این خبرگزاری تاکید کرد نیروهای امنیتی برای در دست گرفتن کنترل این دو ساختمان تلاش می کنند و به طرف نیروهای طرفدار کودتا گازهای سمی شلیک کردند.

۹:۴۱ خبرگزاری رویترز در خبری فوری اعلام کرد یک مقام ترکیه ای گفت ۲۹ سرهنگ و پنج ژنرال ارتش در پی تلاش برای کودتا در این کشور از مقام خود برکنار شدند.

۹:۴۱ شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: نیروهای پلیس ترکیه به ساختمان دانشکده نظامی استانبول که شماری از نیروهای طرفدار کودتا در آن حضور دارند یورش بردند.

۹:۴۱ شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: خبرگزاری آناتولی ترکیه از تیراندازی به طرف یک فروند بالگرد خبر داد که از ساختمان ریاست ستاد ارتش این کشور به پرواز درآمده بود.

۹:۴۰ تلویزیون دولتی چین به نقل از وزارت امور خارجه این کشور گزارش داد پکن خواستار بازگشت فوری نظم و ثبات به ترکیه در پی تلاش برای کودتا در این کشور شد.
وزارت امور خارجه چین تا کنون گزارشی درباره زخمی شدن شهروندان این کشور در ترکیه دریافت نکرده و ساز و کارهای مربوط به شرایط اضطراری را فعال کرده است.

۹:۳۷ خبرگزاری رویترز گزارش داد: یک مسئول بلندپایه ترکیه‌ای اعلام کرد مقر ارتش ترکیه به دست نیروهای هوادار دولت افتاده است اما گروه کوچکی از کودتاچیان همچنان به مقاومت ادامه می دهند.

۹:۳۶ خبرگزاری رویترز در خبری فوری اعلام کرد یک مقام ارشد ترکیه ای گفت حملات به ساختمان پارلمان و کاخ ریاست جمهوری عمدتا متوقف شده است.

۹:۳۵ خبرگزاری رویترز در خبری فوری اعلام کرد یک مقام ارشد ترکیه ای گفت نظامیان شورشی هنوز چندین بالگرد نظامی را در اختیار دارند ولی هیچ جنگنده نظامی در اختیار آنها نیست.


 

۹:۳۵ شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: رئیس شورای اروپا تاکید کرد اوضاع ترکیه با ثبات فاصله دارد.

۹:۳۴ شبکه تلویزیونی الحدث لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بر حمایت از دولت منتخب ترکیه تاکید کرد.

۹:۳۳ شبکه تلویزیونی الحدث لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: شبکه سی ان ان ترکیه اعلام کرد پنج نفر از افسران بلندپایه ارتش این کشور در بین بازداشت شدگان هستند.

۹:۳۲ شبکه تلویزیونی الحدث لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: یک مقام بلندپایه ترکیه اعلام کرد عاملان کودتا در این کشور کنترل چند فروند بالگرد نظامی را در دست گرفتند، اما هیچ هواپیمای جنگنده ای را در اختیار ندارند.

۹:۳۰ خبرگزاری رویترز در خبری فوری گزارش داد شرکت فرودگاه‌های مالزی که گرداننده امور فرودگاه بین المللی صبیحه گوگچن استانبول است اعلام کرد به پردازش امور مربوط به پروازهای ورودی و برخی پروازهای خروجی در این فرودگاه ادامه می‌دهد.

۹:۳۰ رئیس جدید ستاد ارتش ترکیه اعلام کرد، ارتش ترکیه از کودتای نظامی حمایت نمی‌کند.

۹:۲۳ خبرگزاری رویترز در خبری فوری اعلام کرد سخنگوی دولت آلمان خواستار احترام به نظم دموکراتیک در ترکیه شد و گفت برلین از دولت منتخب ترکیه حمایت می کند.

۹:۲۳ خبرگزاری رویترز به نقل از یک شاهد گزارش داد طرفداران رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، به گروهی از نظامیان در یکی از پل های استانبول که بعد از شرکت در کودتا، تسلیم شده بودند حمله کردند.

دخالت نیروهای پلیس باعث شد این گروه از نظامیان نجات پیدا کنند. اردوغان از طرفداران خود خواسته بود با ریختن به خیابان ها به فرونشاندن تلاش برای کودتا کمک کنند. وی گفته بود بخشی از نیروهای مسلح ترکیه که طرفدار فتح الله گولن هستند، مسئول این کودتا می باشند.

۹:۲۱ شبکه تلویزیونی روسیا الیوم لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: دمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه، تاکید کرد حوادث اخیر در ترکیه نشان می دهد تناقض های عمیقی در جامعه و ارتش این کشور وجود دارد.

۹:۱۴ شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر لحظاتی پیش تصاویر غیرحرفه ای از آنکارا پایتخت ترکیه پخش کرد که نشان می دهد بعضی از ساختمان ها در آنکارا در کنترل نیروهای ارتش است.
این تصاویر همچنین نشان می دهد شمار زیادی از مردم ترکیه در خیابان های آنکارا حضور دارند.

۹:۱۲ شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: وزیر دادگستری ترکیه اعلام کرد شمار بازداشت شدگان در پی کودتای نافرجام در این کشور به هفتصد و پنجاه و چهار نفر افزایش یافت.

۹:۱۲ شبکه تلویزیونی الحدث لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: فرمانده سپاه سوم ارتش ترکیه بازداشت شد.

۹:۱۲ یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس نمایندگان سوریه گفت: انقلاب سیاسی به وجود آمده در ترکیه ، نقشه سیاسی این کشور و اوضاع را در منطقه تغییر خواهد داد.

 

دانلود فیلم کودتای ترکیه

 

 

به این پست امتیاز دهید.
5 / 0
[ 0 رای ]
[ 1 امتیاز ]
بازدید : 201 بار دسته بندی : اخبار , اخبار جدید , سیاسی , تاريخ : شنبه 26 تير 1395 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]