نتیجه زنده بازی امروز پرسپولیس و گسترش فولاد 16 مرداد 95 گلها و خلاصه

نتیجه زنده بازی امروز پرسپولیس و گسترش فولاد 16 مرداد 95 گلها و خلاصه/خلاصه بازی پرسپولیس و گسترش فولاد 16 مرداد 95/گل های بازی گسترش پرسپولیس/نتیجه نهایی زنده

 

نتیجه زنده بازی امروز پرسپولیس و گسترش فولاد 16 مرداد 95 گلها و خلاصه

 

 

پرسپولیس و گسترش فولاد تبریز : هفته 3 سوم لیگ برتر فوتبال ایران - جام خلیج فارس

شنبه 1395/05/16 ساعت: 18:00 پخش زنده: از شبکه سه 

پیش بازی پرسپولیس و گسترش فولاد تبریز:پرسپولیس پس از فرصت سوزی در مقابل فولاد فردا به دنبال جبران امتیازهای از دست رفته است.شاگردان برانکو ایوانکوویچ در هفته بیست و نهم لیگ پانزدهم موفق شدند چهار بر دو گسترش فولاد را شکست دهند و حالا امیدوارند آن نتیجه را تکرار کنند.

پرسپولیس چهار امتیازی است و گسترش فولاد بدون آنکه گلی بزند و گلی دریافت کند و با دو تساوی میزبان پرسپولیس خواهد بود.

خط حمله گسترش که از بازیکنان صاحب نامی مثل محمدرضا خلعتبری و لوسیانو پریرا تشکیل شده است در دو بازی قبل کم اثر ظاهر شدند اما در سوی دیگر فرناندو ده خسوس دروازه بان گسترش به خوبی دروازه اش را بسته نگه داشت.

بازیکنان پرسپولیس در بازی با فولاد نشان دادند مثل فصل قبل همچنان کم دقت اند و اگر قرار باشد این رویه را ادامه دهند سرنوشت فصل قبل به سراغشان می آید. این احتمال وجود برانکو در این بازی از مهدی طارمی به صورت بازیکن ثابت استفاده کند.

یکی از تقابل های جالب بازی فردا بازی بابک حاتمی برابر پرسپولیس است. بازیکنی که پرسپولیسی ها انتقادهای زیادی از او کردند و حالا این فرصت را دارد تا شایستگی هایش را ثابت کند.

نتیجه بازی قبلی:  پرسپولیس 1 فولاد خوزستان 1 / ماشین سازی 0 گسترش 0 

جایگاه در جدول: گسترش با ۲ امتیاز یازدهم، پرسپولیس با ۴ امتیاز چهارم.

تیم داوری: تورج حق وردی – محمدرضا ابوالفضلی – جواد مداح – حمید حاج ملک – ناظر: فریدون اصفهانیان

ترکیب دو تیم: 

برانکو ایوانکوویچ که از بازی فصل گذشته تیمش برابر گسترش فولاد خاطره خوشی در ذهن دارد، در سومین هفته از فصل شانزدهم به مصاف این رقیب که به نظر می رسد با توجه به نقل و انتقالات تابستانی قدرتمندتر شده است، قرار خواهد گرفت.

در ترکیب پرسپولیس در حال حاضر تنها محمد امین آرام طبع به دلیل مصدومیت سرخپوشان را همراهی نخواهد کرد و دیگر بازیکنان این تیم در اختیار برانکو ایوانکوویچ قرار دارند.

با این شرایط علیرضا بیرانوند همچون دو دیدار گذشته در ترکیب اصلی و با شماره یک درون دروازه سرخپوشان قرار خواهد گرفت و امیدوار است در سومین بازی اش بار دیگر همچون دیدار با سایپا دروازه اش را بسته نگه دارد و خاطره بازی با فولاد را فراموش کند.

در خط دفاعی نیز حسین ماهینی در دفاع راست، سیدجلال حسینی و محمد انصاری به عنوان زوج دفاع میانی و محسن ربیع خواه در جناح چپ به میدان خواهند رفت.

کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، امید عالیشاه و فرشاد احمدزاده چهار بازیکن ثابت ترکیب خط میانی سرخپوشان خواهند بود و وحید امیری و علی علیپور نیز زوج خط حمله سرخپوشان را در ورزشگاه بنیاد دیزل تشکیل خواهند داد.

 گسترش فولاد:فرناندو دخسوس، مرتضی اسدی، مگنو باتیستا، مسعود ابراهیم زاده، محسن حمیدی، سید محسن حسینی، علیرضا نقی زاده، محمدرضا خلعتبری(یوسف سیدی 60)، لوسیانو پریرا(ارجمندیان 85)، داریوش شجاعیان و مصطفی اکرامی(درویشی 77)

سرمربی: فراز کمالوند

پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان(احمد نوراللهی 90)، امید عالیشاه(ساسان انصاری 76)، فرشاد احمدزاده، علی علیپور(مهدی طارمی 66)، محسن ربیع‌خواه و وحید امیری 

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

خلاصه بازی پرسپولیس و گسترش فولاد:

اخطار  

فرشاد احمدزاده (40) - ربیع خواه (50) - محسن مسلمان (82) از پرسپولیس

 لوسیانو پریرا (18) از گسترش فولاد 

شرح گل 

گسترش فولاد 0 پرسپولیس 1: (وحید امیری، دقیقه 46): در حالی که ثانیه هایی از بازی در نیمه دوم آغاز شده بود، وحید امیری با سماجت در گوشه محوطه جریمه و از زاویه ای کاملا بسته موفق شد روی اشتباه فرناندو دخسوس دروازه گسترش فولاد را باز کند و تیمش را پیش بیندازد  

شرح نیمه اول

گسترش فولاد در بنیاد دیزل و زمین اختصاصی خود به دنبال کسب پیروزی برابر پرسپولیس برانکو بود و در نیمه اول فشار زیادی با توجه به مثلث هجومی شجاعیان، خلعتبری و پریرا که از سوی نقی زاده نیز حمایت می شدند روی دروازه بیرانوند آورد که با تاکتیک آفسایدگیری مدافعان پرسپولیس نقشه های آنها نیمه کاره باقی می ماند. آنها البته چند بار با ارسال های خود از کناره ها می توانستند دروازه بیرانوند را با خطر مواجه کنند که در ضربه نهایی ناکام ماندند.

پرسپولیس نیز با توجه به جنگندگی مسلمان و کامیابی نیا و حرکات تکنیکی احمدزاده و ارسال های عالیشاه به دنبال راهی برای نزدیک شدن به دروازه خسوس توسط علی علی پور و امیری بودند که هر دو مهاجم پرسپولیس یک موقعیت فوق العاده را از دست دادند تا نتیجه نیمه اول بدون گل خاتمه یابد.

این دیدار فیزیکی و درگیرانه البته در زمین با دو کارت زرد و در نیمکت دو تیم با یک اخراج برای هر تیم همراه بود تا دو تیم برای 45 دقیقه دوم مهیا شوند.

 دقایق حساس 

دقیقه 8: ارسال امید عالیشاه روی سر علی علیپور بار دیگر مهاجم پرسپولیس را صاحب فرصت کرد که ضربه این بازیکن باز هم راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 9: علی علیپور در این لحظه در شش قدم صاحب فرصت خوبی شد که ضربه اش موازی با خط دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 15: در یک صحنه و در حالی که بازی قطع شده بود، کمال کامیابی نیا با بازیکن حریف برخورد داشت که موجب مصدومیت هافبک دفاعی پرسپولیس شد، بازیکنان پرسپولیس در این لحظه اعتقاد داشتند بازیکن گسترش باید با کارت داور جریمه می شد و این مساله دقایقی از بازی را با وقفه مواجه کرد.

دقیقه 18: درگیری های به وجود آمده بابت این مساله در نهایت منجر به اخراج حسن آذرنیا، سرپرست گسترش فولاد توسط حق وردی شد.

دقیقه 23: فرشاد احمدزاده قصد داشت در جناح راست دفاعی گسترش با دریبل حریف برای پرسپولیس موقعیت ایجاد کند که در ادامه خطای او روی مگنو باتیستا بازی را قطع کرد و توپ را در اختیار آبی های تبریزی قرار داد.

دقیقه 35: شوت از پشت محوطه جریمه محسن مسلمان بدون اینکه خطری برای دخسوس ایجاد کند به بیرون رفت.

دقیقه 26: ارسال کرنر توسط امید عالیشاه با تاثیر سیدجلال حسینی توپ را در اختیار وحید امیری در آستانه دروازه قرار داد که این بازیکن نتوانست ضربه نهایی را به خوبی بزند و توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 32: پرسپولیس با توجه به سرعت بالای مهاجمان گسترش برای خنثی کردن حملات آنها تاکتیک آفسایدگیری را در نظر گرفته که تا این لحظه موفق شده سه بار آنها را در تله دفاعی خود قرار دهند.

دقیقه 34: توپگیری فوق العاده محسن مسلمان موقعیت ضدحمله را در اختیار پرسپولیس قرار داد که حرکت ضلع هجومی پرسپولیس در نهایت یک کرنر نصیب این تیم کرد. عالیشاه این ضربه کرنر را به صورت مستقیم به قصد دروازه دخسوس نواخت که دروازه بان برزیلی به راحتی آن را در اختیار گرفت.

دقیقه 42: فرشاد احمدزاده روی خطا بر روی میثم نقی زاده با کارت زرد مواجه شد تا دومین کارت زرد فصل خود را نیز دریافت کند.

دقیقه 55: ارسال بلند مصطفی اکرامی برای پریرا، مهاجم برزیلی را در فرصت خوبی قرار داد که این بازیکن در گام آخر ناکام ماند و نتوانست ضربه نهایی را به خوبی بزند و توپ از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه 58: ارسال بلند فرشاد احمدزاده برای امیری با کنترل خوبی از این بازیکن همراه نبود تا این فرصت ایده آل برای سرخپوشان از دست برود.

دقیقه 72: وحید امیری روی اشتباه مدافع حریف می توانست بار دیگر روی ارسال عالیشاه تیمش را به گل برساند که ضربه بی دقت و کم اثرش به راحتی در اختیار دخسوس قرار گرفت.

دقیقه 74: داریوش شجاعیان از پشت محوطه جریمه با ضربه ای راه دور دروازه بیرانوند را هدف قرار داد که توپ با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 80: ضربه از پشت محوطه جریمه می توانست مگنو باتیستا و گسترش را به بازی برگرداند که بیرانوند در دو مرحله توپ را از آن خود کرد و شاگردان کمالوند را ناکام گذاشت.

دقیقه 82: اولین حرکت انصاری می توانست پرسپولیس را روی پاس خوبش به کامیابی نیا به گل دوم برساند که ضربه هافبک دفاعی پرسپولیس در اختیار دخسوس قرار گرفت.

دقیقه 83: روی خطای محسن مسلمان روی داریوش شجاعیان، شماره 77 پرسپولیس با کارت زرد حق وردی جریمه شد.

دقیقه 83: مهدی طارمی با پاسی دیدنی وحید امیری را راهی دروازه گسترش فولاد کرد که این بازیکن با ضربه ای غافلگیرکننده قصد باز کردن دروازه دخسوس را داشت که این دروازه بان توپ را به کرنر فرستاد.

 دقیقه 1+90: روی پرتاب اوت بلند گسترش فولادی ها و در یک رفت و برگشت، بازیکنان این تیم در چند مرحله از داخل شش قدم می توانستند دروازه بیرانوند را باز کنند که توپ راهی به دروازه نیافت و توسط حسینی دور شد.

دقیقه 2+90: روی اشتباه مرتضی اسدی، انصاری می توانست روی دروازه گسترش فولاد خطرساز شود که با خطای این بازیکن متوقف شد و داور به مدافع آبی پوش یک کارت زرد داد.

دقیقه 3+ 90: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس را طارمی به سمت دروازه گسترش نواخت که توپ راحتی در اختیار دخسوس قرار گرفت.

دقیقه 4+ 90: بار دیگر پرتاب اوت برای گسترش فولاد و ضربه قیچی بازیکن این تیم با عبور از کنار دروازه بیرانوند پایان بخش این بازی بود.

در حاشیه:

* پیش از آغاز بازی و در حین گرم کردن بازیکنان برانکو ایوانکوویچ و فراز کمالوند برخورد گرمی با یکدیگر داشتند و به خوش و بش پرداختند. 

* بازیکنان اصلی زیرنظر سرتن چوک و مارکو به گرم کردن بدن‌های خود پرداختند و این در حالی بود که هواداران پرسپولیس به شدت به تشویق بازیکنان این تیم می‌پرداختند. 

* در سمت مقابل نیز گسترشی‌ها زیرنظر فراز کمالوند و عباس آقایی به گرم کردن بدن‌های خود برای شروع این بازی پرداختند.

* بازیکنان پرسپولیس در حالی وارد استادیوم بنیان دیزل شدند که هواداران این تیم آنها را تا استادیوم اسکورت می‌کردند و مورد تشویق قرار دادند. 

* فراز کمالوند در ابتدای بازی و در گفتگو با برانکو ایوانکوویچ از وضعیت چمن ابراز رضایت کرد و نظر سرمربی کروات پرسپولیس را در این باره پرسید. 

* بابک حاتمی بازیکن سابق پرسپولیس که در گسترش فولاد عضویت دارد، با حضور در رختکن این تیم با هم‌تیمی‌های سابقش به خوش و بش پرداخت.

* باشگاه گسترش فولاد 10درصد سهمیه به تماشاگران پرسپولیس داده است که آنها پشت نیمکت این تیم قرار گرفته‌اند. 

* برانکو ایوانکوویچ در سومین دیدار تیمش نیز بازیکنان اصلی‌اش را بدون تغییر به میدان فرستاده است.  

* در حالی که تصور می‌شد مهدی طارمی موفق شود در این بازی موفق شود در ترکیب اصلی حضور یابد، برانکو بار دیگر آقای گل را روی نیمکت قرار داده است. 

* برانکو ایوانکوویچ در جلسه فنی تیمش به بازیکنانش هشدار داده بود مراقب بازیکنان پنالتی‌گیر حریف مثل خلعتبری، شجاعیان، پریرا و درویشی باشند و باید دید این توصیه چقدر از سوی بازیکنان جدی گرفته خواهد شد. 

* فراز کمالوند در بازی قبلی انتقادات تندی علیه داریوش شجاعیان داشت و به نظر می‌رسید او در این بازی نیمکت‌نشین شود اما در ترکیب یازده نفره قرار گرفته است.

  نتیجه بازی: پرسپولیس 1  گسترش فولاد 0

دانلود فیلم خلاصه بازی و گلهای پرسپولیس و گسترش فولاد >  لینک دانلود 

دانلود فیلم گل وحید امیری به گسترش فولاد 16 مرداد 95  >  لینک دانلود

 

 

به این پست امتیاز دهید.
5 / 0
[ 0 رای ]
[ 0 امتیاز ]
بازدید : 216 بار دسته بندی : اخبار , اخبار جدید , ورزشی , تاريخ : شنبه 16 مرداد 1395 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]