نتیجه نهایی بازی والیبال ایران و آرژانتین المپیک 2016 ریو 18 مرداد 95

نتیجه نهایی بازی والیبال ایران و آرژانتین المپیک 2016 ریو 18 مرداد 95/پخش زنده والیبال ایران آرژانتین 18 مرداد 95/فیلم بازی والیبال 18 مرداد 95/نتیجه خلاصه جدید

 

نتیجه نهایی بازی والیبال ایران و آرژانتین المپیک 2016 ریو 18 مرداد 95

 

 

نتیجه و فیلم بازی والیبال ایران و آرژانتین المپیک 2016 ریو 18 مرداد 95:

دوشنبه 1395/05/18 ساعت: 06:05 / والیبال المپیک 2016 : آرژانتین - ایران  

پخش زنده: از شبکه سه

سی و یکمین دوره بازی های المپیک از 16 مردادماه به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل درحالی آغاز شده که ورزش والیبال چهاردهمین حضور خود در این رویداد مهم ورزشی را تجربه خواهد کرد.

 والیبال از سال 1964 و در بازی های المپیک توکیو به رشته های ورزشی این بازی ها افزوده شده و مسابقات این رشته ورزشی در دو گروه مردان و زنان المپیک و با حضور 12 تیم در هر گروه پیگیری می شود.

 تیم ملی والیبال ایران نیز با کسب مقام نایب قهرمانی مسابقات انتخابی المپیک در توکیو که خردادماه امسال با حضور هشت تیم برتر آسیا و جهان برگزار شد، برای نخستین بار سهیمه حضور در بازی های المپیک را به دست آورد. تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی بازی های المپیک با تیم های لهستان، روسیه، آرژانتین، کوبا و مصر در گروه دوم این رقابت ها همگروه است.

 همچنین تیم های برزیل، ایتالیا، آمریکا، کانادا، فرانسه و مکزیک در گروه اول این رقابت ها با یکدیگر همگروه هستند.

به همین بهانه و برای آشنایی بیشتر علاقه مندان والیبال، در گزارش های جداگانه ای به معرفی حریفان ایران به ترتیب رویارویی خواهیم پرداخت. 

 آرژانتین رنکینگ جهانی: 6

* تاریخ بازی با ایران: دوشنبه 18 مرداد ساعت 6:05 به وقت تهران

تیم ملی والیبال آرژانتین که به آلبی سلسته (آبی و سفیدها) مشهورند، یکی از دوازده تیم حاضر در مسابقات المپیک ریو 2016 است. تیمی که با قهرمانی در رقابت های آمریکای جنوبی جواز حضور در المپیک ریو را کسب کرد. والیبالیست های آژانتینی که ولاسکو نام آشنا را روی نیمکت خود دارند بواسطه شناخت خوب ولاسکو از والیبال ایران، حریفی کاملا جدی و خطرناک به حساب می آیند.

مردان والیبال آرژانتین در 2 دیدار اخیر خود برابر ایران در لیگ جهانی با نتایج مشابه 3 بر 2 شکست خوردند و به دنبال جبران ناکامی های خود در برابر بلند قامتان ایران هستند.

 دیدارهای رودررو با ایران

تیمهای آرژانتین و ایران تا کنون 5 بار در مسابقات رسمی به مصاف هم رفته اند که چهار دیدار با پیروزی ملی پوشان کشورمان و یک دیدار هم به سود آرژانتینی ها به پایان رسیده است.

* ایران 3 - آرژانتین 2 -----> جام جهانی 2011 

* ایران 3 - آرژانتین 0 -----> قهرمانی جهان 2014 

* ایران 1 - آرژانتین 3 -------> جام جهانی2015 

* ایران 3 - آرژانتین 2 -----> لیگ جهانی 2016 

* ایران 3 - آرژانتین 2 -----> لیگ جهانی 2016  

  در مسابقات جام جهانی 2011 ولاسکو سرمربی کنونی آرژانتین هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت. 

آمار حضور آرژانیتن در المپیک

تعداد حضور: 6 دوره

اولین حضور: 1984

بهترین نتیجه: مقام سوم 1988

اسامی بازیکنان تیم ملی آرژانتین 

 معرفی کامل حریفان ایران در المپیک ریو 2016/ آرژانتین؛ ولاسکو به دنبال جبران

لوسیانو دشیکو، نیکولاس برونو، مارتین راموس، کریستین پوگلاخن، فاکوندو کونته، دمین گونزالس، خوزه گونزالس، سباستین سوله، برونو لیما، اسکوئل پالاسیوس، پابلو کرر، الکسیس گونزالس بازیکنانی هستند که با هدایت خولیو ولاسکو در رقابت های المپیک ریو 2016 حضور خواهند داشت. هرنان فرارو و جولیان آلوارز ولاسکوی با تجربه را در هدایت تیم ملی آرژانتین همراهی خواهند کرد. 

تجربه المپیک برای والیبال ایران دور از تصورات رقم خورد، جایی که انتظار می رفت آرژانتینی که دو بار پی در پی مغلوب ایران شده بود سکوی پرتاب برای صعود به مرحله بعدی باشد اما این طور نشد. بی تجربگی در المپیک نقش موثر خود را در شکست ایران کاملا نشان داد و در طرف مقابل آرژانتینی ها در کمین اشتباهات شاگردان لوزانو نشسته بودند و بیش از اینکه از نقشه های خودی استفاده کنند، نهایت بهره را از اشتباهات بازیکنان ایران می کردند.

 * ترکیب متفاوت

 سعید معروف، شهرام محمودی، میلادعبادی پور، حمزه زرینی، محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی نفراتی بودند که لوزانو برای شروع بازی به میدان فرستاد. پیش بینی های زیادی در مورد ترکیب احتمالی ایران می شد اما سرمربی تیم چند تغییر عمده داشت که در طول بازی ارنج تیم جا به جایی های زیادی داشت. غفور جایگزین محمودی شد، قائمی به جای زرینی به زمین آمد و میرزاجانپور هم جای عبادی پور را در زمین گرفت اما هیچ یک از این تعویض ها پاسخ مثبت نداد تا بازی در پایان 3 بر صفر شود.

 * سبقت های به موقع سر پیچ ها

 ست های اول و دوم شانس اول برد در بازی ایران بود اما در هر 2 بار آرژانتین در امتیازات 23 به بعد خود را می رساند و برنده بازی می شد، نه با استفاده از تاکتیک خاصی، تنها با استفاده از اشتباهات بازیکنان ایران. امتیازاتی که بچه های ایران می توانستند ست را به سود خود کنند اشتباهات فردی سراغ شان می آمد و همین غفلت در یک امتیاز کافی بود تا با تجربه های آرژانتینی ست را برای خود کنند. ایران در ست اول 23 بر 22 با تک دفاع شهرام محمودی پیش افتاد اما دو پاس بی دقت توپ را به آرژانتینی ها رساند تا کار را تمام کنند. همین اتفاق در ست دوم رخ داد جایی که 21 بر 20، 22 بر 21 ایران جلو بود اما باز هم دو دریافت اشتباه در همان امتیازی که باید برد اتفاق می افتاد سرنوشت برنده بازی را تغییر داد.

 * کارگردانی بی نقص از ولاسکو

 آرژانتین در 2 مقطع در 2 ست ابتدایی بازی عقب افتاد و دو تایم اوت به موقع آنها را به زمین بازگرداند. مشابه مشکلی که ایران داشت برای آنها هم پیش آمد جایی که پشت خط زن آرژانتین، گونزالس روز خوبش نبود اما در همان ست اول جای خود را به ذخیره خود داد تا برونو لیما با ورودش برد را برای آرژانتین به همراه بیاورد. این همان اتفاقی بود که برای ایران نیافتاد به طوریکه مثل تمام ستاره های والیبال جهان چند بازیکن ایرانی هم روزشان نبود اما وقتی جای خود را به بازیکنان ذخیره دادند که کار برای جبران سخت شده بود. ولاسکو با 2 تایم اوت به موقع و یک تعویض موثر در همان ست اول از باخت تیمش جلوگیری کرد اتفاقی که برای ایران هم می توانست بیافتد.

 * بازگشت فوق ستاره 

 فاکوندو کونته به دلیل مصدومیت دو بازی آرژانتین در لیگ جهانی را مقابل ایران از دست داده بود اما او حالا بازگشته است و به تنهایی عصای دست ولاسکو بود. در آماری فوق العاده کونته به تنهایی 21 امتیاز برای آرژانیتن گرفت و یکی از بهترین نمایش های خود را در بازی مقابل ایران به نمایش گذاشت. او در کنار تمام این امتیازات در دریافت اول هم عالی ظاهر شد و کار را برای دچکو در تقسیم پاس راحت کرده بود. پیش بینی می شد بازگشت او کمک بسیاری برای آرژانتین باشد اما به شاید خود ولاسکو هم تاثیر تا این شدت را از او انتظار نداشت.

* جو سنگین المپیک

 اینکه والیبال برای اولین بار در المپیک به میدان می رود برای ورزش ایران افتخار محسوب می شود و باز هم اینکه والیبال ایران توانایی برد مقابل تمام تیم های جهان را دارد که از قبل ثابت شده است اما فضای سنگین المپیک برای بازیکنان ایران کاملا مشهود بود و بازی در این شرایط بسیار سخت است. بازی اول مقابل آرژانتین جوی بسیار شبیه به اولین بازی های ایران در لیگ جهانی داشت همان بازی هایی که ایران خوب شروع نمی کرد اما در ادامه فوق العاده می شد، دقیقا شبیه به بازی هایی که ناامیدانه لیگ جهانی را مقابل آرژانتین شروع کردیم اما در پایان فینال را دیدیم و چهارم شدیم.

 * همچنان پرامید

 صعود چهار تیم از گروه شش تیمی این آسودگی خاطر را به همراه دارد که در ادامه راه بازیکنان فرصت خوبی برای جبران دارند و با کمی تسلط بیشتر می توان همان تیمی شد که حریف سرسخت قدرت های جهان است. هنوز نه شانسی از ایران گرفته شده است و نه معادلاتی بر هم خورده فقط یک ویژگی به تیم ایران اضافه شد و آن هم تجربه یک بازی المپیکی است و جوی که تا قبل از بازی با آرژانتین زیاد آشنا نبود؛ اما حالا آشناست و در بازی های آینده قطعا بازیکنان با تجربه تر عمل می کنند و البته سرمربی.

نتیجه بازیهای المپیک 2016 ریو :  ایران 0   آرژانتین  3 

دانلود فیلم خلاصه بازی والیبال ایران و آرژانتین 18 مرداد 95 المپیک 2016 ریو > لینک دانلود

  

به این پست امتیاز دهید.
5 / 0
[ 0 رای ]
[ 1 امتیاز ]
بازدید : 236 بار دسته بندی : بازی های المپیک 2016 , المپیک 2016 , تاريخ : یکشنبه 17 مرداد 1395 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]